Dziś imieniny: Lucji Wilhelma Jutro: Jana Pawla

 

logo rowerAkcji „Rowerem. Leszno – Lasocice – Długie Stare” ciąg dalszy! Od teraz każdy i każda z Was możecie się włączyć i nam pomóc PODPISUJĄC PETYCJĘ skierowaną do Ministra Infrastruktury Pana Andrzeja Adamczyk. Petycja znajdzie się również na biurku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chcemy zebrać jak najwięcej podpisów! Nieważne czy jesteś mieszkańcem gminy Święciechowa, czy też nie! Z tej drogi korzysta również wiele innych osób. Zachęcamy do udostępniania linku i zachęcania innych do złożenia podpisu. Pokażmy, że nam zależy! Pokażmy, że w społeczeństwie jest SIŁA!

LINK DO PETYCJI - TUTAJ

Dziś uruchomiliśmy petycję internetową, która dostępna jest w wyżej wskazanym linku. Wkrótce przekażemy także informacje na temat formy tradycyjnej petycji (papierowej), którą również będzie można podpisać m.in. na zebraniu wiejskim w Lasocicach i Przybyszewie.. a możliwe, że i w innych miejscach. Poniżej znajduje się list z petycji oraz instrukcja jak poprawnie się podpisać pod petycją?

Jak podpisać petycję?

1. Wejdź na stronę www.przybyszewo.pl lub www.przyjacieledlugich.pl lub po prostu na naszego fanpage na Fecbooku.

2. Wpisz swoje dane, podpisz petycję, wyślij ją elektronicznie oraz potwierdź swój podpis na swojej poczcie elektronicznej.

3. Udostępnij link do petycji i zachęć swoich znajomych do podpisania.

Ministerstwo Infrastruktury

Sz.P. Andrzej Adamczyk

 

do wiadomości

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu

 

PETYCJA

Szanowny Panie Ministrze,

My wszyscy podpisani poniżej oraz na listach załączonych do niniejszego pisma – zwracamy się do Pana Ministra z prośbą o spowodowanie budowy ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 12 pomiędzy miejscowościami Leszno – Lasocice – Długie Stare, łącznie około 5 km. Temat ścieżki rowerowej trwa już od co najmniej 15 lat, pomimo zgłoszeń, wniosków i interpelacji lokalnych przedstawicieli oraz władz samorządu GDDKiA odsuwa w czasie plany budowy. Początkowo były obietnice, że ścieżka zostanie zaplanowana po wybudowaniu drogi ekspresowej S5 - cierpliwie czekaliśmy i w ramach przebudowy węzła S5 został wybudowany tylko fragment ścieżki. Kolejnym terminem podjęcia prac nad budową ścieżki był warunek przebudowy skrzyżowania drogi powiatowej z krajową w miejscowości Lasocice. Skrzyżowanie zostało przebudowane wraz ze sygnalizacją świetlna i tylko w zakresie jego przebudowy został wybudowany fragment ciągu pieszo – rowerowego. Tak więc po bardzo długim już oczekiwaniu mamy dwa kawałki ścieżki, które kończą się w polu. Leszno jest naszym miastem powiatowym, pracuje tam również większość mieszkańców okolicznych miejscowości, a w leszczyńskich szkołach uczą się nasze dzieci. Połączenie miejscowości Leszno Lasocice – Długie Stare umożliwiło by dojazd do pracy rowerem, który w tej chwili po drodze krajowej jest niemalże niemożliwy. Obecnie ze względu na brak ścieżki droga dla rowerzystów jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza jazda z dziećmi. Na wskazanym odcinki drogi dochodzi do wypadków śmkiertlenych, również z udziałem pieszych. Każdego dnia drogą krajową poruszają się zarówno rowerzyści jak i piesi. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, jednak nie bez znaczenia pozostają inne aspekty takie jak ekologia, ochrona zdrowia, aktywny tryb życia oraz ekonomia. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że tak jak w całej Europie stawia się na rozwój ekologii i zdrowego trybu życia, a co za tym idzie - promuje komunikację rowerową, jako tanią i naturalną alternatywę dla pojazdów mechanicznych - tak i w Polsce tendencja ta ma charakter wzrostowy. Mając nadzieję, że przedstawione powyżej racje Pan Minister uzna jako zasadne a przywołane argumenty za wystarczające - ośmielamy się wnosić jak na wstępie.

Petycja będzie dostępna do końca marca 2019 roku. Następnie zostanie wysłana do Ministerstwa Infrastruktury oraz GDDKiA.