Dziś imieniny: Lucji Wilhelma Jutro: Jana Pawla

festynW niedzielne popołudnie (23.06.2019) przy placu zabaw w Przybyszewie odbył się Festyn na powitanie lata. We wspólnej zabawie wzięły udział całe rodziny z dziećmi, dla których przygotowanych było wiele atrakcji – m.in. występy dzieci ze szkoły w Lasocicach, konkurencje, zamki dmuchane, wata cukrowa, ognisko, a każde dziecko, które wzięło udział w konkurencjach otrzymało nagrodę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dziękujemy za wspólną zabawę!

MISJA LAS plakatGrupa nieformalna z Lasocic rozpoczęła realizację projektu pn. „M(isja) LAS - Młodzieżowi Liderzy Aktywności Społecznych”. Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat z gminy Święciechowa do udziału w ciekawych działaniach. Aby jednak zostań uczestnikiem projektu należy się zgłosić, a ilość miejsc jest ograniczona! Serdecznie zapraszamy!

Formularz zgłoszeniowy - TUTAJ.

65022499 2150293458414942 5726837464669093888 nW czerwcu gminę Święciechowa opanowały warsztaty z robotyki LEGO – a to wszystko za sprawą projektu pn. „Mali Inżynierowie gminy Święciechowa” realizowanego przez Stowarzyszenie ZMW. Projekt został dofinansowany przez Fundację Tesco. W ramach działań zorganizowanych zostało aż 10 warsztatów dla dzieci z wieku 7-13 lat, podczas których to uczyły się podstaw kodowania, układali konstrukcje z klocków lego a następnie „nadawali” życie, dzięki czemu układanki z LEGO poruszały się i wykonywały zadania, które im zostały zaprogramowane. Uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni. Warsztaty odbyły się w Długiem Starem, Trzebinach, Strzyżewicach, Krzycku Małym oraz w Lasocicach. Łącznie we wszystkich zajęciach wzięło udział około 100 dzieci z gminy Święciechowa.

1Rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na renowację figury Matki Bożej w Przybyszewie. Pierwsza zbiórka do puszek odbędzie się już w najbliższą niedzielę podczas Festynu na powitanie lata w Przybyszewie (23.06.2019 r.) Naszą zbiórkę można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia ZMW
57 2030 0045 1110 0000 0352 3380
z dopiskiem "darowizna na renowację figury" oraz do puszki podczas festynów organizowanych przez Sołectwo Przybyszewo oraz Stowarzyszenie ZMW (nr. zbiórki 2019/2610/OR).

Zadbajmy o nasze lokalne dziedzictwo! Razem możemy więcej!

64678671 385738805395909 1793813719902322688 nWierni naszej parafii wzięli dziś udział w uroczystościach Bożego Ciała. Tradycyjna procesja wyruszyła z kościoła po zakończonej mszy świętej do czterech ołtarzy, gdzie wierni się zatrzymywali i były czytane fragmenty Ewangelii. Dziewczynki sypały płatki kwiatów, chłopcy dzwonili radośnie dzwonkami, a przedstawiciele różnych grup nieśli chorągwie. Procesja zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. W tym uczestnicy procesji otrzymali śpiewniki z pieśniami eucharystycznymi, które nasza parafia wygrała w konkursie na Facebooku organizowanym przez Fundację Orszak Trzech Króli.

Zapraszamy do uczestnictwa w codziennych procesjach w najbliższym tygodniu o godz. 18 (w sobotę o godz. 17, w niedzielę o godz. 10:30). Szczegóły na stronie internetowej parafii - TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii ze zdjęciami - TUTAJ. (Fot. Wiktoria Olejniczak)

tymonCzas na kolejną rozmowę miesiąca - tym razem Tymoteusz Dolata, młody szybownik z Przybyszewa, który przygotowuje się do Mistrzostw Świata na Węgrzech.

DSC 0386 1Takie miłe chwile i spotkania bardzo lubimy! Umowa dofinansowania na ORIENTUJ SIĘ 2019 już podpisana! Dziękujemy Powiatowi Leszczyńskiemu za wsparcie finansowe! A już wkrótce więcej informacji na temat tego wielkiego wydarzenia! Umowa została podpisana przez Starostę Powiatu Leszczyńskiego Pana Jarosława Wawrzyniaka, Wicestarostę Grzegorza Rusieckiego oraz Prezesa Zarządu Stowarzyszenia ZMW Mikołaja Kostaniaka.
Fot. Powiat Leszczyński.

bierzmowanieWe wtorek 18 czerwca w kościele w Lasocicach młodzież z parafii Lasocice, Gołanice oraz Jezierzyce Kościelne przyjęła z rąk Bp Szymona Stułkowskiego Sakrament bierzmowania. Jak sam wspomniał ksiądz biskup - to była jego pierwsza msza podczas której udzielał tegoż sakramentu. Sakrament przyjęło ponad 70 młodych osób. Przypomnijmy, iż biskup Szymon sakrę biskupią przyjął tydzień temu - 9 czerwca. Fotoralcję z uroczystości można obejrzeć TUTAJ.

Kopia StArtCzujemy się zaszczyceni znaleźć się po raz kolejny w finałowej trójce projektów z naszego regionu w konkursie "Decydujesz, pomagamy"! 😍💪 Na projekt "UWOLNIJ KSIĄŻKĘ NA WSI - BOOKCROSSING!" można głosować w sklepach Tesco w Lesznie, Gostyniu i Kościanie do 14 lipca! 👏🗳
Zapoznajcie się, zagłosujcie, przekażcie znajomym i podajcie dalej - udostępnijcie! Dziękujemy za każdy oddany głos!
Poznajcie bliżej nasz pomysł..

Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania czytelnictwem oraz zaangażowania w lokalne inicjatywy mieszkańców, zwłaszcza młodzieży. W ramach projektu odbędą się spotkania autorskie z lokalnymi pisarzami, powstaną cztery budki bookcrossingowe, które staną na placach zabaw oraz przy lokalnej świetlicy, a na zakończenie będziemy świętowali Dzień Głośnego Czytania. Dzięki tej inicjatywie zaprzyjaźnimy wiele osób z książkami oraz stworzymy innowacyjną sieć ich wymiany.

Po wielu latach starań dotyczących rozbudowy sieci gazowej w miejscowości Lasocice , Przybyszewo otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od Polskiej Spółki Gazownictwa w Poznaniu, iż budowa sieci gazowej w Przybyszewie, Lasocicach oraz Ogrodach zostanie wprowadzona do planu inwestycyjnego spółki. W celu realizacji przedsięwzięcia zakłada się wykonanie około 22 km sieci gazowej średniego ciśnienia. Z uwagi na długość sieci, zadanie zostanie wykonane w dwóch etapach:

- Etap I - wykonanie dokumentacji projektowej, której realizacja przewidziana jest na lata 2019 - 2021,

- Etap II - budowa sieci gazowej, której realizacja przewidziana jest na lata 2021-2023.

Budowa przyłączy będzie realizowana po zakończeniu II etapu do tych klientów, którzy złożą wniosek o przyłączenie się do sieci gazowej i podpiszą stosowną umowę.

Mapka - TUTAJ.

Źródło: www.swieciechowa.pl