Dziś imieniny: Blazeja Saturnina Jutro: Maury

fototurniejrazem21Na prawdziwą moc atrakcji i wiele emocji narzekać nie mogą mieszkańcy, którzy w minioną sobotę 14 sierpnia wybrali się do Przybyszewa na Turniej Sołectw. Do rywalizacji stanęły drużyny z Lasocic i Przybyszewa. Ekipę z Lasocic reprezentowali: Milena Frąckowiak, Kacper Taranowicz, Ola Musielak, Konrad Żukowski, Danuta Żukowska, Natalia Lebek, Marcin Pietrzak oraz Patryk Frąckowiak. Natomiast w drużynie gospodarzy (Przybyszewo) znaleźli się: Zofia Kierzek, Tobiasz Michalak, Kinga Wojciechowska, Arek Wójcik, Daniel Marach, Grzegorz Kierzek, Ewelina Trojner oraz Agata Leciejewska.

Na początku drużyny zostały zaprezentowane w kreatywny sposób przez kapitanów drużyn. Następnie wzięły udział w konkurencjach takich jak: marsz gąsienicy trzymając się kostek innych osób, rzut jajkami z odległości, przenoszenie wody za pomocą gąbek, zespołowe chodzenie w nartach, taniec brzucha ze zwisającą marchewką pomiędzy nogami, ubijanie białek, przeciąganie liny, wiejskie zapasy, rzut beretem sołtysa do celu, popularne krzesełka, wiejska sztafeta, zawijanie folią spożywczą drużyny oraz wykonywanie skomplikowanych pozycji z jogi. Po podsumowaniu punktów wyłoniono zwycięzcę tegorocznego Turnieju.. którym została reprezentacja Przybyszewa! (101 pkt - Przybyszewo, 88 pkt - Lasocice). Zwycięska drużyna otrzymała puchar przechodni, na którym zamieszczono kolejną pamiątkową tabliczkę.

Po zakończonym Turnieju Sołectw nadszedł czas na loterię fantową, gdzie wśród głównych nagród były m.in. kosiarka spalinowa oraz rower. Przez całe wydarzenie dla najmłodszych dostępne były także m.in. atrakcje w postaci zamków dmuchanych. Całość wydarzenia zwieńczyła zabawa taneczna.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i dobrą zabawę. Szczególne podziękowania kierujemy do organizacji i osób zaangażowanym w pomoc, bez których to wydarzenie by się nie odbyło! Dziękujemy!

Zdjęcia - TUTAJ (Fot. W. Olejniczak)

FILM - TUTAJ