Dziś imieniny: Bereniki Waleriana Jutro: Ludwiny Waclawy

pW październiku niestety wywiad się nie pojawił ale w listopadzie wyczekujcie aż dwóch wywiadów! Pierwszy z nich to rozmowa z nowym Prezesem OSP Przybyszewo Grzegorzem Kierzek. Życzymy miłej lektury!

Proszę się przedstawić. 

Witam, nazywam się Grzegorz Kierzek. Jestem mieszkańcem Przybyszewa.

 W czerwcu tego roku objąłeś funkcję Prezesa OSP w Przybyszewie. Co należy do Twoich obowiązków?

Tak, zgadza się. Do moich obowiązków należy m.in. reprezentowanie OSP w wielu uroczystościach, integracja oraz koordynacja zuchów z samorządami.  

Do niedawna udzielałeś się w straży jako członek drużyny biorącej udział w zawodach strażackich. Czy wiążą się z tym ciekawe wspomnienia? 

Wspomnień jest bardzo dużo. Jednakże najlepszy moment takich zawodów gminnych czy powiatowych to przede wszystkim zdobywanie pierwszego miejsca.

Twoje życie zawodowe związane jest z wojskiem. Czy możesz przybliżyć nam to czym zajmujesz się na co dzień?

Jestem kierowcą, elektro-mechanikiem stacji radiolokacyjnej. Moim zadaniem jest m.in. usprawnianie sprzętu, obsługa i konserwacja, udział w kompaniach honorowych, branie udziału w zawodach, udział w pobieraniu wymazów w szpitalach czy ochrona i obrona granic Polski.

Jako OSP zorganizowaliście dwukrotnie zbiórkę złomu na rzecz Marysi z Brenna. Co należało do Waszych obowiązków? Czy uważasz, że takie inicjatywy są potrzebne?

Do naszych obowiązków należało zebranie jak najwięcej ilości złomu dla małej Marysi. Takie inicjatywy są bardzo potrzebne w szczególności kiedy możemy komuś pomóc. Jest to bardzo przykre, że państwo takiego leku nie dofinansowuje. 

Co planuje zorganizować OSP Przybyszewo w najbliższym czasie? Szkolenia, zbiórki, imprezy?

Sam niestety nie jestem w stanie nic zrobić. Liczę na zaangażowanie i pomoc od innych osób. Jeśli ktoś będzie miał pomysł na inicjatywę to chętnie pomogę i doradzę.

Co powinna zrobić osoba chcąca włączyć się w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej? 

Osoba, która jest zainteresowana wkroczeniem w nasze szeregi musi skontaktować się z członkiem OSP i z pewnością chętnie podejmiemy współpracę.

Czy posiadasz autorytet lub osobę, którą inspirujesz się w życiu?

Nie mam takie osoby ale podobają mi się wypowiedzi niektórych ludzi np. Jan Paweł , Dalej Lama czy Prezydent.  

Jakie korzyści widzisz w angażowaniu się przez młodzież w społeczne działania w wolontariacie i organizacjach młodzieżowych? Warto?

Oczywiście, straże, kościoły czy organizacje pozarządowe i inne instytucje w dużym stopniu kształtują młodych ludzi, ich charakter i podejście do życia. Moim zdaniem jest to bardzo ważne i potrzebne.

Czym się interesujesz? Opowiedz o swoich pasjach.

Uwielbiam sport ale aktywnie, nie w domu na kanapie. Interesuje mnie mechanika, budowa maszyn szeroko pojętą wojskowość, zdrowie i socjologia.

Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia wywiadu!

Wywiad przeprowadziły: Wiktoria Olejniczak i Zuzanna Leciejewska!