Dziś imieniny: Diny Bogny Jutro: Alicji Alojzego

tvpis883f52Pamiętacie nasz post o intensywnym rozwoju współpracy międzynarodowej w Stowarzyszeniu ZMW? Nareszcie możemy pochwalić się efektami! W dniu dzisiejszym zostało podpisane porozumienie ws. utworzenia biura zagranicznego Stowarzyszenia ZMW w Sztokholmie w Szwecji! 

Ostatnie tygodnie to intensywna praca podczas której pozyskiwaliśmy partnerów, zastanawialiśmy się nad lokalizacją. Świadczą o tym chociażby nasze wizyty w 2021 roku w Szwecji w Sztokholmie (Michalina oraz Wiktoria) oraz w marcu 2022 roku w Reykjaviku na Islandii (Mikołaj). Dzięki funkcjonowaniu nowego biura w sposób szczególny będziemy mogli otworzyć się na wspieranie młodzieży na obszarze Skandynawii.

Pierwsze cykliczne wyjazdy członków i wolontariuszy Stowarzyszenia ZMW zaplanowano już na drugą połowę kwietnia, w dalszej kolejności w wyjazdach wezmą udział nasi partnerzy. Niewykluczone, że do odwiedzin naszego nowego biura zaprosimy także mieszkańców naszej gminy. Link do wstępnego formularza zgłoszeniowego znajduje się TUTAJ.

Realizacja naszych planów nie udałaby się gdyby nie wsparcie finansowe pozyskane w ramach programu Erasmus+ oraz Funduszy EOG.