Dziś imieniny: Alicji Alojzego Jutro: Pauliny Tomasza

Kopia MWP 2024 2025 posty 12UWAGA! UWAGA! Z radością ogłaszamy wnioski zakwalifikowane do realizacji w projekcie Młodzieżowy Budżet Partycypacyjny Gminy Święciechowa oraz wnioski, które zostaną poddane głosowaniu! 

 

- "ZIELONY SKWER Z NUTĄ HISTORII" - inicjatywa zgłoszona przez Darię i Michalinę (Długie Stare)
- "BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWY TRYB ŻYCIA" - inicjatywa zgłoszona przez Zofię Sz. i Zofię Sch. (Długie Stare)
 - "INTEGRACJA SĄSIEDZKA" - inicjatywa zgłoszona przez Julię i Jessikę (Lasocice)
Serdecznie gratulujemy!
W związku z tym, że na okręg Długie Stare/Długie Nowe wpłynęły dwa wnioski, a na okręg Lasocice/Ogrody/Przybyszewo jeden wniosek, nie będziemy przeprowadzać głosowania na wybór wniosków dla tych miejscowości.
Następnie cztery inicjatywy zostaną wyłonione poprzez tajne głosowanie, w którym uczestniczyć będzie młodzież z Gminy Święciechowa. Oto lista:
Wniosek nr.1  - Piotrowice, Agnieszka i Agata

Integracja sąsiedzka - sport to zdrowie, rywalizuj w zgodzie! My, Agnieszka i Agata liderki młodzieżowe wsi Piotrowice pragniemy przeprowadzić zawody sportowe mające na celu zacieśnienie więzi międzysąsiedzkich oraz promocję aktywnego trybu życia. W ramach tego wydarzenia zorganizowane zostaną zawody w palanta oraz turniej piłki nożnej, skierowane do wszystkich mieszkańców naszej gminy Święciechowa, bez względu na wiek czy umiejętności sportowe. Główne cele tego przedsięwzięcia to integracja społeczna, zachęcenie do regularnej aktywności fizycznej, edukacja sportowa oraz budowanie poczucia wspólnoty. Pragniemy, aby mieszkańcy różnych miejscowości naszej gminy mieli okazję do wspólnego spędzania czasu, poznania się i współpracy w duchu sportowej rywalizacji.

Wniosek nr.2  - Trzebiny, Julia i Patrycja

„Niech taniec Cię poniesie” Inicjatywa popularyzacji tańca wśród dzieci i młodzieży. Kilka treningów z nauką podstawowych kroków cheerleadingu z dodatkiem innych stylów tańca. Zachęcenia do ruchu i wyrażenia swoich emocji wśród młodych (nie tylko) mieszkańców. Zaproszenie trenerki i opowiedzenie o ciekawostkach tego stylu (możliwościach i historii). Pokazaniu ubioru i gadżetów (pompony, baletki) tancerzy. Inicjatywa ma na celu wspólną zabawę i spotkania, które są ważne do działania i integracji. Dla nas ważne jest to, że w grupach i wspólnym tańcu dzieci miło i aktywnie spędza czas. Przy budowie mini sceny zaangażują się również dorośli a dzieci będą miały miejsce do ich małych występów. Poprzez wspólną pracę i zabawę wszyscy się poznają i integrują a przy tym odkrywają samych siebie. 

Wniosek nr.3  - Święciechowa, Aleksandra i Monika

Naszym pomysłem jest zorganizowanie gry terenowej na terenie Święciechowy w stylu country z integracyjnym zakończeniem: ognisko, jedzenie, zabawy taneczne. Drużyny zgłoszone zostaną przez MŁODZIEŻ. Odbędzie rywalizacja o nagrody. Dekoracje i wystrój w stylu country uświetni rozrywkę. Gra terenowa obejmie kilka stanowisk rozmieszczonych w różnych częściach Święciechowy. Przygotujcie się na ciekawe i kreatywne wyzwania, które sprawdzą Waszą pomysłowość i współpracę w drużynie. Dołączcie do nas i przeżyjcie niezapomnianą przygodę!

Wniosek nr.4  - Gołanice, Karol i Filip

Przy pomocy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Gołanic, chcemy zorganizować ,,Aktywne popołudnie z MDP" inicjatywa polegać będzie na organizacji wydarzenia o charakterze sportowym mającym na celu integracje sąsiedzkie. W ramach zadania przygotujemy konkurencje sportowe dla całych rodzin a głównym wydarzeniem będzie turniej ulic. Aktywnośc ta jest jest dla nas ważna, gdyż chcemy aktywnie spędzać wolny czas wraz z naszymi rodzinami i sąsiadami. Będzie to okazja do integracji mieszkańców, jak również integracji międzypokoleniowej. Konkurencje sportowe przystosowane zostaną dla mieszkańców w rożnym wieku, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na każdego czekać będzie upominek oraz poczęstunek. Przy współpracy z innymi organizacjami z terenu naszej wioski chcemy pokazać, że MŁODZIEŻ potrafi zorganizować super inicjatywę.

Wniosek nr.5  - Świeciechowa, Konstancja i Nicola

MONOPOLY IRL (in real life) Czy granie w planszówki jest nudne? Zmienisz swoje zdanie dzięki MONOPOLY IRL! Zamiast małych pionków i ograniczonej liczby graczy, teraz Ty będziesz pionkiem, a plansza będzie ogromna! Brzmi interesująco? Przez dwa miesiące na naszych mediach społecznościowych będziemy dzielić się fascynującymi ciekawostkami o planszówkach i grach komputerowych. Kulminacją tej kampanii społecznej będzie niezwykła, wielka gra w Monopoly na żywo! Oczywiście wydarzenie nie obędzie się bez nagród! Nie zabraknie także rywalizacji i niespodzianek! Zabierz swoich znajomych, rodzinę lub drugą połówkę i dołącz do jednej z najbardziej niezapomnianych przygód w Twoim życiu! Co więcej można dodać? Do zobaczenia na planszy!

Wniosek nr.6  - Trzebiny, Magdalena i Kajetan

Zapraszamy do wspólnego upiększania naszej pięknej wsi Trzebiny! Pragniemy zjednoczyć mieszkańców we wspólnej inicjatywie, która obejmuje sadzenie drzewek, roślin oraz troskę o naszą miejscowość. To doskonała okazja, by razem stworzyć zielone, kwitnące otoczenie, z którego będziemy dumni.Dołączcie do nas i weźcie udział w inspirujących warsztatach stolarskich! Nauczymy się tworzyć wyjątkowe ozdoby i elementy małej architektury, które dodatkowo upiększą nasze wspólne przestrzenie. Chcemy, aby każdy mieszkaniec Trzebin czuł się częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Wniosek nr.7  - Niechłód, Dawid i Zofia

"Międzyszkolny turniej tenisa stołowego" - celem naszej inicjatywy jest zorganizowanie międzyszkolnego turnieju tenisa stołowego, który zgromadzi uczniów ze wszystkich szkół w gminie Święciechowa. Chcemy stworzyć przestrzeń do zdrowej rywalizacji, promować aktywność fizyczną oraz integrację młodzieży ze szkół w Święciechowie, Długiem Starem i Lasocicach. Turniej odbędzie się w hali szkoły podstawowej w Święciechowie w godzinach lekcyjnych oraz uczniowie będą mieli zapewniony transport na turniej w postaci autobusu szkolnego. Uczniowie będą rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych (4 klasa i młodsi oraz 8 klasa i młodsi) z podziałem na płeć. Udział w turnieju będzie bezpłatny. Turniej zostanie zorganizowany ze współpracą z klubem LKS Błękitni Niechłód oraz wszystkimi szkołami w gminie Święciechowa.

Głosowanie odbędzie się w następujących terminach :

10/06/2024 - Klub Młodzieżowy "ZMW" Przybyszewo 17-19

11/06-2024 - Szkoła Podstawowa w Święciechowie (dla uczniów szkoły)

Patronat Honorowy Wójta Gminy Święciechowa oraz Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa. Projekt realizowany przez Fundację Sztuka. 

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033