Dziś imieniny: Gerarda Teodora Jutro: Aurelii Ladyslawa

rowerowapielgrzymka2023To już.. XIII Pielgrzymka Rowerowa do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej!

W tym roku jedziemy we wtorek 22 sierpnia!

godz. 15:00 - wyjazd z parkingu przy kościele w Lasocicach oraz z parkingu przy kościele w Długiem Starem
godz. 15:30 - wyjazd z parkingu przy kościele w Święciechowie
godz. 18:00 - MSZA ŚWIĘTA
godz. 21:30 - przyjazd do Święciechowy, Lasocic i Długiego Starego

Wymagane jest oświetlenie roweru i kamizelka odblaskowa!

Serdecznie zapraszamy!

2W niedzielne popołudnie 2 lipca br. odbył się rodzinny festyn ,,Wild West Party! Impreza w stylu dzikiego zachodu!" Inicjatywa zorganizowana była przez Zuzannę oraz Biankę w ramach projektu Młodzieżowe Wulkany Partycypacji. Szczegoły poniżej! 

plakatwakacje2023Mamy dla Was niespodziankę! W dniach 10-14 lipca zapraszamy na BAJKOWE WAKACJE!

Nasi wolontariusze przygotowali wiele ciekawych zajęć - zaplanowaliśmy dla Was zajęcia świetlicowe (od poniedziałku do czwartku)- zarówno w Przybyszewie w klubie ZMW jak i w Kuźnia marzeń w Lasocicach. Natomiast w piątek spotkamy się na bajkowych podchodach. Szczegóły na plakacie. Obowiązują wcześniejsze zapisy - prosimy o zapisywanie dzieci ze wskazaniem konkretnych dni, w których będzie uczestniczyć. Ilość miejsc ograniczona.

grupowe II dzien mrgZa nami drugi dzień obchodów Dni Młodzieży Gminy Święciechowa 2023, który młodzież z Gmina Święciechowa spędziła w klimacie hawajskim! W Młodzieżowej Grze Ulicznej wzięło udział aż 11 drużyn. Każda z ekip miała do wykonania szereg konkurencji, które rozmieszczone były na terenie Święciechowy. Były to m.in. hawajski haniec hula, limbo, kokosowe kręgle, plecenie wianków oraz dekorowanie desek surfingowych.

Fotorelacja dostępna jest na profilu Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa na Facebooku.

siatkowka dni mlodziezyPierwszy dzień obchodów Dni Młodzieży Gminy Święciechowa 2023 rozpoczęliśmy na sportowo Międzyszkolnym Turniejem Piłki Nożnej i Siatkówki! Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 19 czerwca na boisku Orlik w Święciechowie. Wydarzenie wspólnie otworzyli Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa Aleksandra Musielak oraz Przewodniczący Rady Gminy Święciechowa Pan Jerzy Machowiak. Następnie odprawiono drużyny i rozpoczęto zmagania. W Turnieju łącznie wzięło udział 8 drużyn - reprezentantów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Święciechowa.  Rywalizacja była zacięta, a o końcowym wyniku decydowały rzuty karne. Szczegóły poniżej.

Fotorelacja dostępna jest na profilu Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa na Facebooku.

plakat dziki zachód 2023Serdecznie zapraszamy na Wild West Party, czyli Imprezę w stylu dzikiego zachodu! Zapisy drużyn trwają. Spotykamy się już w niedzielę 2 lipca 2023 r. w Przybyszewie! Szczegóły na plakacie.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO2022

dni mlodziezy gmina 2023 mrgMłodzieżowa Rada Gminy Święciechowa zaprasza na DNI MŁODZIEŻY GMINY ŚWIĘCIECHOWA, które odbędą się 19-20 czerwca 2023!

19.06.2023 (poniedziałek)
godz. 9.00 (boisko Orlik w Święciechowie)
MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ I SIATKÓWKI

20.06.2023 (wtorek)
godz. 16.00 - 20.00 (plac przy sali wiejskiej w Święciechowie)
MŁODZIEŻOWA GRA ULICZNA (Zgłoszenia do 12.06.2023 - TUTAJ)
FESTIWAL KOLORÓW
OGNISKO I WSPÓLNA INTEGRACJA MŁODZIEŻY

Szczegóły dostępne są na plakacie, Regulaminy Turnieju oraz Gry Ulicznej (TUTAJ).

Przyjdź i powitaj wakacje w klimacie hawajskim - baw się razem z nami! Serdecznie zapraszamy!

Zadanie Postawmy na młodzież jest realizowane przez Projekt Poznań ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej oraz Ministra ds. Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk.

festyn rodzinny lasociceRazem możemy więcej! Wspólnie z Parafią pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lasocicach, Kołem Gospodyń Wiejskich XXI Wieku w Lasocicach, Kołem Gospodyń Wiejskich w Przybyszewie, Stowarzyszeniem "Lasocice z Pasją " oraz OSP Przybyszewo zapraszamy na FESTYN RODZINNY z okazji Dnia Dziecka!

Rozpoczynamy w niedzielę 11 czerwca o godz. 12.00 na placu przy kościele w Lasocicach. Będą animacje i konkurencje dla dzieci, zamki dmuchane oraz coś dobrego do zjedzenia. Spędźmy wspólnie w rodzinnej atmosferze to popołudnie! Zapraszamy!

Wydarzenie współfinansowane przez Gmina Święciechowa.

FB IMG 1685645808211

Wszystkim mamom życzymy dużo uśmiechu i radości ze swoich pociech!

grant mrg swieciechowa dniChoć wielu z nas odpoczywa podczas długiego weekendu majowego, to mamy wspaniałą wiadomość do przekazania! Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa otrzymała grant w ramach projektu „Postawmy na młodzież” w wysokości 14 000 zł na organizację Dni Młodzieży Gminy Święciechowa 2023!

Niezwykle się cieszymy, że nasz pomysł i zaangażowanie zostało docenione. Już wkrótce przekażemy więcej informacji. 

Głównym organizatorem wydarzenia będzie Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa, jednak aby pozyskać funudsze, swojej osobowości prawnej "użyczyło" Stowarzyszenie ZMW, które zawnioskowało o grant dla młodzieżowej rady.

osoby zmw

Już czas abyście poznali naszych nowych wolontariuszy, którzy dołączyli do nas niedawno ale swoim zaangażowaniem zasilają szeregi naszego stowarzyszenia. Przedstawiamy Wam Wiktorię Szłapczyńską!

Podkategorie