Dziś imieniny: Alicji Alojzego Jutro: Pauliny Tomasza

plakat zbiorka granicaWłączamy się w organizację zbiórki. Szczegóły na plakacie. Rzeczy ze spisu można zostawiać w Kuźni marzeń w korytarzu (salka przy kościele w Lasocicach) za pierwszymi drzwiami! Zbiórka trwa do 4 listopada br.

szwecja1Nasze wolontariuszki Wiktoria i Michasia biorą udział w wizycie studyjnej w Sztokholmie w Szwecji. Dziewczyny spędzą tam cały najbliższy tydzień (do 30 października). Uczestniczą w warsztatach dotyczących partycypacji wśród młodych osób ze szczególnym uwzględnieniem ludzi ze środowisk migracyjnych. Dzięki temu mają możliwość nawiązania długoterminowego partnerstwa miedzy organizacjami z wielu państw europejskich.

kapsula123fotoNiedziela 24 października 2021 r. zapadnie na długo w pamięci mieszkańcom sołectw Przybyszewa i Lasocic. Przed klubem „ZMW” tego dnia zostało zasadzone pamiątkowe drzewo oraz wkopana została kapsuła czasu... która zostanie otwarta dopiero za 25 lat, czyli w 2046 roku. Uczestnicy wydarzenia mogli również skosztować domowych wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przybyszewa oraz spędzić miło czas przy ognisku.

ZDJĘCIA - TUTAJ (Fot. Zuzanna Leciejewska)

plakat kapsułaczasu zmwSerdecznie zapraszamy już w najbliższą niedzielę 24 października na obchody 25-lecia Stowarzyszenia ZMW do Przybyszewa. To będzie historyczny dzień dla naszej społeczności! Rozpoczynamy o godz. 15 przy ZMW. Szczegóły na plakacie!

galazmw102021W piątek 15 października 2021 roku w Sali wiejskiej w Święciechowie odbyła się Gala Jubileuszowa 25-lecia działalności Stowarzyszenia ZMW. Był to piękny czas podsumowań, wzruszeń, podziękowań, wspomnień oraz spotkania byłych i obecnych członków oraz wielu delegacji i przyjaciół naszej organizacji.

pomalujmy podsumowanie1"PomalujMY KULTURĄ naszą gminę"... zresztą zobaczcie sami! Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w realizację projektu. Razem możemy więcej! FILM - TUTAJ

Projekt "PomalujMY KULTURĄ naszą gminę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

EMI ZMW plakatStowarzyszenie „ZMW” w ramach projektu „Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw” ma przyjemność zaprosić do udziału w projekcie młodzież w wieku 13-24 lat z terenu powiatu leszczyńskiego (gminy: Święciechowa, Rydzyna, Lipno, Włoszakowice, Wijewo, Osieczna oraz Krzemieniewo). Więcej informacji poniżej.

wystawa poplenerowa InfoW miniony piątek otwarta została wystawa poplenerowa prac plastycznych namalowanych w ramach projektu "PomalujMY KULTURĄ naszą gminę". Wystawa znajduje się w Samorządowy Ośrodek Kultury Święciechowa (SOK Święciechowa) i potrwa do 30.11.2021 r. Serdecznie zapraszamy!

Projekt "PomalujMY KULTURĄ naszą gminę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

foto wyswata nck21Dzisiejszą wystawą poplenerową podsumowaliśmy realizację projektu "PomalujMY KULTURĄ naszą gminę". Na wystawie zaprezentowano prace plastyczne mieszkańców naszej gminy, którzy wzięli udział w plenerach malarskich odbywających się na przestrzeni ostatnich miesięcy. Przedstawiona została także kolorowanka z rysunkami autorstwa Pani Doroty Wróbel. W kolorowance znajdują się zabytki oraz ważne miejsce z każdej miejscowości gminy Święciechowa. Wieczór uświetnił koncert w wykonaniu Pani Lidii Gertner-Woźnej oraz Pana Rafała Ratajczaka. Dziękujemy szczególnie Pani Dorocie Wróbel za współpracę, wszystkim zaangażowanym osobom oraz uczestnikom za niesamowitą przygodę! 

ZDJĘCIA - TUTAJ

Projekt "PomalujMY KULTURĄ naszą gminę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

fotoA do porannej kawki zapraszamy na kolejny wywiad z cyklu ,,Rozmowa miesiąca z..". We wrześniu udało nam się porozmawiać z obecną członkinią a zarazem skarbnikiem Stowarzyszenia ZMW Michaliną Leciejewską. Życzymy miłej lektury!

nagrania zmw2Przygotowania, przygotowania.. dziękujemy za dzisiejsze nagrania, szkolenia i przygotowania! Szkolimy się, uczymy i działamy z młodzieżą!
Projekt "Kuźnia Młodzieżowego Wolontariatu" realizowany przez Stowarzyszenie ZMW jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO na lata 2021–2030.

Podkategorie