Dziś imieniny: Aleksandra Bazylego Jutro: Jana Wiktora

siatkowka dni mlodziezyPierwszy dzień obchodów Dni Młodzieży Gminy Święciechowa 2023 rozpoczęliśmy na sportowo Międzyszkolnym Turniejem Piłki Nożnej i Siatkówki! Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 19 czerwca na boisku Orlik w Święciechowie. Wydarzenie wspólnie otworzyli Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa Aleksandra Musielak oraz Przewodniczący Rady Gminy Święciechowa Pan Jerzy Machowiak. Następnie odprawiono drużyny i rozpoczęto zmagania. W Turnieju łącznie wzięło udział 8 drużyn - reprezentantów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Święciechowa.  Rywalizacja była zacięta, a o końcowym wyniku decydowały rzuty karne. Szczegóły poniżej.

Fotorelacja dostępna jest na profilu Młodzieżowej Rady Gminy Święciechowa na Facebooku.

plakat dziki zachód 2023Serdecznie zapraszamy na Wild West Party, czyli Imprezę w stylu dzikiego zachodu! Zapisy drużyn trwają. Spotykamy się już w niedzielę 2 lipca 2023 r. w Przybyszewie! Szczegóły na plakacie.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO2022

dni mlodziezy gmina 2023 mrgMłodzieżowa Rada Gminy Święciechowa zaprasza na DNI MŁODZIEŻY GMINY ŚWIĘCIECHOWA, które odbędą się 19-20 czerwca 2023!

19.06.2023 (poniedziałek)
godz. 9.00 (boisko Orlik w Święciechowie)
MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ I SIATKÓWKI

20.06.2023 (wtorek)
godz. 16.00 - 20.00 (plac przy sali wiejskiej w Święciechowie)
MŁODZIEŻOWA GRA ULICZNA (Zgłoszenia do 12.06.2023 - TUTAJ)
FESTIWAL KOLORÓW
OGNISKO I WSPÓLNA INTEGRACJA MŁODZIEŻY

Szczegóły dostępne są na plakacie, Regulaminy Turnieju oraz Gry Ulicznej (TUTAJ).

Przyjdź i powitaj wakacje w klimacie hawajskim - baw się razem z nami! Serdecznie zapraszamy!

Zadanie Postawmy na młodzież jest realizowane przez Projekt Poznań ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej oraz Ministra ds. Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk.

festyn rodzinny lasociceRazem możemy więcej! Wspólnie z Parafią pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lasocicach, Kołem Gospodyń Wiejskich XXI Wieku w Lasocicach, Kołem Gospodyń Wiejskich w Przybyszewie, Stowarzyszeniem "Lasocice z Pasją " oraz OSP Przybyszewo zapraszamy na FESTYN RODZINNY z okazji Dnia Dziecka!

Rozpoczynamy w niedzielę 11 czerwca o godz. 12.00 na placu przy kościele w Lasocicach. Będą animacje i konkurencje dla dzieci, zamki dmuchane oraz coś dobrego do zjedzenia. Spędźmy wspólnie w rodzinnej atmosferze to popołudnie! Zapraszamy!

Wydarzenie współfinansowane przez Gmina Święciechowa.

FB IMG 1685645808211

Wszystkim mamom życzymy dużo uśmiechu i radości ze swoich pociech!

grant mrg swieciechowa dniChoć wielu z nas odpoczywa podczas długiego weekendu majowego, to mamy wspaniałą wiadomość do przekazania! Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa otrzymała grant w ramach projektu „Postawmy na młodzież” w wysokości 14 000 zł na organizację Dni Młodzieży Gminy Święciechowa 2023!

Niezwykle się cieszymy, że nasz pomysł i zaangażowanie zostało docenione. Już wkrótce przekażemy więcej informacji. 

Głównym organizatorem wydarzenia będzie Młodzieżowa Rada Gminy Święciechowa, jednak aby pozyskać funudsze, swojej osobowości prawnej "użyczyło" Stowarzyszenie ZMW, które zawnioskowało o grant dla młodzieżowej rady.

osoby zmw

Już czas abyście poznali naszych nowych wolontariuszy, którzy dołączyli do nas niedawno ale swoim zaangażowaniem zasilają szeregi naszego stowarzyszenia. Przedstawiamy Wam Wiktorię Szłapczyńską!

osoby zmw 1Serdecznie zapraszamy do poznania sekretarza Stowarzyszenia ZMW - Pauliny Zamelskiej!

plakat sprzatanie lasu 2023Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Ziemi!

We współpracy z Nadleśnictwem Karczma Borowa zapraszamy w sobotę 22 kwietnia o godz. 10.00 na akcję sprzątania lasu w Przybyszewie i Lasocicach. Zapewniamy worki na śmieci oraz rękawiczki.

Start i zakończenie na boisku przy ul. Okrężnej w Lasocicach. Na zakończenie ognisko z poczęstunkiem.

A ty co zrobisz dobrego dla naszej planety?

pogoń 2023 plakat zmwStowarzyszenie ZMW we współpracy ze Sołectwami Lasocice oraz Przybyszewo serdecznie zaprasza dzieci w wieku do 10 lat z Lasocic, Ogrodów oraz Przybyszewa wraz z rodzicami do udziału w Pogoni za Zającem 2023, która odbędzie się 6.04.2023 r. Rozpoczynamy o godz. 13.00 na boisku przy placu zabaw w Przybyszewie i kończymy ok. godz. 14.30 na boisku przy ul. Okrężnej w Lasocicach. Dla każdego dziecka przygotowana będzie słodka niespodzianka! 

Wpisowe (10 zł/dziecko) płatne przy zapisach w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Lasociach. Zapisy tylko do 31.03.2023 r - ilość miejsc ograniczona. Zgoda rodzica/opiekuna do pobrania TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!

 

wosp2023fot31. Finał WOŚP w Lasocicach i Przybyszewie za nami! Ale to był intensywny dzień w naszym Sztabie! 
Nasz Sztab zebrał... 10 115,80 zł! (+waluty obce).

Finał WOŚP rozpoczęliśmy Marszem Nordic Walking - w zdrowym ciele, zdrowy duch! Po południu przenieśliśmy się do sali wiejskiej w Lasocicach, gdzie z częścią artystyczną na scenie zaprezentowli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Lasocicach, odbył się pokaz grupy Taekwondo Gorwa Team sekcja Przybyszewo. Obejrzeliśmy także walkę pokazową bosku Mai i Macieja Sowa a także pokazy akrobatyczne w wykonaniu Pauliny Koledowicz i Kaliny Dworackiej. Podczas WOŚP dostępna była także wystawa zdjęć "Powróćmy jak za dawnych lat...". O kącik z pierwszą pomocą, pomiarem ciśnienia i cukru zatroszczyli się ratownicy Agata i Piotr Jackowscy. Domowe ciasto, kawę i harbatę przygotowały Koło Gospodyń Wiejskich XXI Wieku w Lasocicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Przybyszewie. Dużą popularnością cieszyły się także licytacje wielu gadżetów podarownych przez lokalnych przedsiębiorców oraz gadżetów WOŚP. Przy naszym Sztabie kwestowało 10 wolontariuszy - młodzież z Lasocic, Przybyszewa, Trzebin oraz Długich Starych. Dziękujemy za to, że byliście z nami!

Więcej zdjęć TUTAJ (Fot. W. Olejniczak)

Podkategorie