Dziś imieniny: Bereniki Waleriana Jutro: Ludwiny Waclawy

4Myśleliście, że to już koniec? Oczywiście, że nie! Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejną wolontariuszkę Patrycję Bachorską!

zpMieszkanka naszej wsi Zofia Wencel startuje w konkursie Miss Województwa Wielkopolskiego 2022! Dostała się do finału! Postanowiliśmy porozmawiać z nią oraz zapytać się jak to wszystko wygląda. Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

301037825 4240941522697696 1881479600537924320 nZe względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników zaplanowana na dziś PIELGRZYMKA ROWEROWA zostaje przełożona na PIĄTEK, 26 sierpnia.

grafika kampania spoleczna wartodzialacPochwal się swoimi społecznymi działaniami! W ramach promocji inicjatyw młodzieżowych oraz kampanii społecznej organizowanej w ramach projektu Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw zapraszamy do dodawania zdjęć i filmów z przygotowań Waszych inicjatyw społecznych.. i nie tylko! Pamiętajcie aby oznaczyć post lub dodawaną relację hatszagiem #Wartodziałać! 

 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

299649552 5180210115423246 3172578973468922260 nTegoroczne Dożynki Parafialne odbyły się w Przybyszewie w niedzielę 14.08.2022. Były to pierwsze dożynki, które wspólnie zorganizowało Sołectwo Lasocice i Przybyszewo. Świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Lasocicach. Następnie w korowodzie dożynkowym przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej 'BLUE BRASS BAND' Włoszakowice oraz Mażoretek "Twins" z Włoszakowic przeszliśmy na plac dożynkowy w Przybyszewie. Po obrzędzie dzielenia chleba oraz powitaniu gości miał miejsce Turniej Sołectw Lasocie vs Przybyszewo. W tegorocznym pojedynku zwycięską drużyną okazała się reprezentacja Sołectwa Lasocice, którzy przejęli przechodni puchar! Dzięki wsparciu wielu sponsorów odbyła się także loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem! A na zakończenie zabawa taneczna, podczas której na parkiecie momentami brakowało miejsca! Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za dobrą zabawę, zaangażowanym osobom oraz organizacjom w przygotowanie dożynek, dekoracji oraz ufudowaniu wielu nagród!

ZDJĘCIA - TUTAJ (Fot. W. Olejniczak/ Z. Leciejewska)

17Czas abyście poznali kolejną naszą wolontariuszkę - Konstancję Dąbkowską!

Pielgrzymka Rowerowa 20202122 2To już 12. Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Zachęcamy do licznego udziału w dniu 23 sierpnia. Grupy startują w Długiem Starem, Lasocicach i Święciechowie! Szczegóły na plakacie.

Akademia Kreatywnych Młodych Obywateli 1Jakie macie plany na wakacje..? Mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia! Zapraszamy Was na WAKACYJNE PODCHODY - podróż dookoła świata! Przeniesiemy się do innych państw, gdzie poznacie inne zwyczaje i kulurę! Pamiętajcie, aby wcześniej się zapisać! Szczegóły na plakacie.

Gminny Konkurs NCK 2022Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem oraz kartą zgłoszeniową znajdują się poniżej!

plakat mwp 202223fbWystartował nabór do AKADEMII MŁODZIEŻOWYCH LIDERÓW w ramach projektu Młodzieżowe Wulkany Partycypacji! Poszukujemy młodzieży w wieku 16-24 lata z województwa wielkopolskiego. Udział w projekcie jest BEZPŁATNY! Więcej informacji poniżej.

21Czas abyście poznali kolejną naszą wolontariuszkę - Milenę Frąckowiak!

Podkategorie