Dziś imieniny: Aleksandra Bazylego Jutro: Jana Wiktora

kacpereksiepomagaDo naszego serca wrzucanych jest coraz więcej plastikowych nakrętek - dziękujemy! Przez ostatni czas zbieraliśmy nakrętki dla Mai, następnie dla Bartka - dziękujemy za każdy kilogram nakrętek. Od początku maja bieżącego roku (2022) nakrętki zbieramy dla kolejnego młodszego mieszkańca naszych wsi - mamy nadzieję, że to nas wszystkich jeszcze bardziej zmobilizuje! Dochód ze sprzedaży i przekazania nakrętek ze zbiórki będzie przeznaczony na leczenie Kacperka Dworniaka z LasocicZa każde wsparcie już teraz DZIĘKUJEMY i zachęcamy do zapełniania serca nakrętkami! Poznajcie Kacperka z Lasocic.

10A do popołudniowej kawki zapraszamy na poznanie kolejnego naszego wolontariusza - Wiktorii Olejniczak!

12A do popołudniowej kawki zapraszamy na poznanie kolejnego naszego wolontariusza - Jakuba Wójcika!

16Po dłuższej przerwie zapraszamy na poznanie kolejnego naszego wolontariusza! Kilka słów od Sary Zamelskiej!

14Zapraszamy na poznanie kolejnej naszej wolontariuszki - Julię Stachowską!

zslas6Czy wolontariat jest potrzebny? Nad tym zagadnieniem zastanawiali się uczniowie klasy 8 Szkoła Podstawowa w Lasocicach! W miniony piątek przed pozostałymi klasami przedstawili efekty projektu edukacyjnego, wśród których znalazły się prezentacje nt. działalności organizacji pozarządowych, wywiad, podsumowanie wyników szkolnej ankiet dot. wolontariatu oraz plakaty. 

W podsumowaniu uczestniczył także Mikołaj Kostaniak ze Stowarzyszenia ZMW, który opowiedział Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim Gminy Święciechowa i zachęcił uczniów do działalności na rzecz innych osób. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i gratulujemy zrealizowanego projektu!

tvpis883f52Pamiętacie nasz post o intensywnym rozwoju współpracy międzynarodowej w Stowarzyszeniu ZMW? Nareszcie możemy pochwalić się efektami! W dniu dzisiejszym zostało podpisane porozumienie ws. utworzenia biura zagranicznego Stowarzyszenia ZMW w Sztokholmie w Szwecji! 

Ostatnie tygodnie to intensywna praca podczas której pozyskiwaliśmy partnerów, zastanawialiśmy się nad lokalizacją. Świadczą o tym chociażby nasze wizyty w 2021 roku w Szwecji w Sztokholmie (Michalina oraz Wiktoria) oraz w marcu 2022 roku w Reykjaviku na Islandii (Mikołaj). Dzięki funkcjonowaniu nowego biura w sposób szczególny będziemy mogli otworzyć się na wspieranie młodzieży na obszarze Skandynawii.

mbo2022Tego jeszcze nigdy nie było.. ! Właśnie wystartował Młodzieżowy Budżet Obywatelski Gminy Święciechowa! Do zgłaszania lokalnych inicjatyw zapraszamy młodzież w wieku 11-16 lat. Zmieniaj swoje otoczenie - czekamy za Twoim pomysłem! Szczegóły poniżej.

osoby zmwA na zakończenie tego słonecznego tygodnia zapraszamy na poznanie naszego kolejnego wolotariusza - Macieja Sowę!

Pogoń www 2022Zapraszamy do udziału w tegorocznej Pogoni za zającem. Zapisy tylko do 8 kwietnia w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Lasocicach. Szczegóły na plakacie.

Informacja oraz zgoda rodzica/opiekuna do pobrania - TUTAJ.

13Po dłużeszj przerwie zapraszamy Was na poznanie kolejnych wolonatriuszy Stowarzyszenia ZMW! Przedstawiamy Wam naszą wolontariuszkę Blankę Marach!

Podkategorie