Dziś imieniny: Alicji Alojzego Jutro: Pauliny Tomasza

mbo2022Tego jeszcze nigdy nie było.. ! Właśnie wystartował Młodzieżowy Budżet Obywatelski Gminy Święciechowa! Do zgłaszania lokalnych inicjatyw zapraszamy młodzież w wieku 11-16 lat. Zmieniaj swoje otoczenie - czekamy za Twoim pomysłem! Szczegóły poniżej.

osoby zmwA na zakończenie tego słonecznego tygodnia zapraszamy na poznanie naszego kolejnego wolotariusza - Macieja Sowę!

Pogoń www 2022Zapraszamy do udziału w tegorocznej Pogoni za zającem. Zapisy tylko do 8 kwietnia w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Lasocicach. Szczegóły na plakacie.

Informacja oraz zgoda rodzica/opiekuna do pobrania - TUTAJ.

13Po dłużeszj przerwie zapraszamy Was na poznanie kolejnych wolonatriuszy Stowarzyszenia ZMW! Przedstawiamy Wam naszą wolontariuszkę Blankę Marach!

ukraina22W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące wsparcia dla uchodźców i przekazania środków finansowych. Uruchamiamy oficjalną zrzutkę dedykowaną rodzinom i osobom, które schronienie znajdują i znajdą na terenie gminy Święciechowa.

Wpłat finansowych można dokonywać poprzez:

- Wpłata na konto organizacji:
Stowarzyszenie ZMW, ul. Leśna 2, 64-100 Przybyszewo
Numer konta: 57 2030 0045 1110 0000 0352 3380
Tytuł przelewu: darowizna - wsparcie Ukraina

Szczegóły na temat prowadzonej zbiórki finansowej w linku dotyczącym zbiórki oraz poniżej.

ukraina plakatMieszkańcy Przybyszewa, Lasocic, Ogrodów oraz gminy Święciechowa! 

UWAGA - ZBIÓRKA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA!!!

Za naszą wschodnią granica trwa wojna. W najbliższych dniach oraz tygodniach spodziewać się możemy dużego napływu uchodźców - starszych osób, kobiet oraz dzieci z Ukrainy - to już się dzieje. W chwili obecnej osoby te przybywają do swoich rodzin oraz innych miejsc schronienia także na terenie naszej gminy. Każdy z nas może w realny sposób pomóc!

Co zbieramy❓
➡️ RĘCZNIKI
➡️ POŚCIEL, ŚPIWORY
➡️ KOCE
➡️ ARTYKUŁY HIGIENICZNE
➡️ ŚRODKI CZYSTOŚCI
➡️ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE (o długim terminie przydatności)

Dokąd można przynosić produkty❓
📍Kuźnia marzeń - salka przy kościele w Lasocicach (Kościelna 44)

Zebrane produkty przekazywane będą na bieżąco i bezpośrednio do miejsc i rodzin, które przyjmują uchodźców z Ukrainy w naszej społeczności.

6Czas na przedstawienie kolejnego naszego wolontariusza! Dzisiaj parę słów od naszej wolontariuszki Bianki Frąckowiak!

11Zapraszamy na poznanie kolejnego naszego wolontariusza - Arkadiusza Wójcika!

7Witajcie! Po krótkiej przerwie zapraszamy na poznanie kolejnego naszego wolontariusza - Monikę Rybacką!

wosp suma2022Bardzo dziękujemy za pomoc wszystkim osobom oraz organizacjom zaangażowanym w działania Sztabu #6447 w Lasocicach! Mimo tego, że pogoda pokrzyżowała nam wiele planów i część zaplanowanych wydarzeń musiała zostać odwołana to i tak bardzo dziękujemy! Po raz pierwszy w historii naszej organizacji to właśnie Stowarzyszenie ZMW pełniło funkcję lokalnego sztabu.

Łącznie zebraliśmy 8334,09 zł !!!

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT!

- Ze względu na złe warunki atmosferyczne oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników ODWOŁUJEM zaplanowane na dzisiaj wydarzenia w Przybyszewie (Marsz Nordic Walkig, ognisko, zajęcia z pierwszej pomocy oraz pokaz Fire-Show).
- W godz. 15-17 w klubie ZMW przy placu zabaw w Przybyszewie będą obecni nasi wolontariusze, którzy kwestować będą do puszek. Jeśli chciałbyś wesprzeć #WOŚP2022 wpadnij do nas na ciepłą kawę/herbatę!

Podkategorie