Dziś imieniny: Damazego Waldemara Jutro: Dagmary Aleksandry

mikołajkisolectwoprzybyszewo2021Sołectwo Przybyszewo serdecznie zaprasza najmłodszych mieszkańców Przybyszewa na MIKOŁAJKI. Szczegóły na plakacie. Zapisy TUTAJ.

emi1swWooww! Co za zaangażowanie i energia drzemie w młodzieży w Gminie Święciechowa! Za nami pierwsze spotkanie informacyjne na temat Eksplozji Młodzieżowych Inicjatyw, które poprowadziła Michasia. Dziękujemy za liczny udział i czekamy za ciekawymi pomysłami! Zachęcamy do śledzenia na bieżąco działań realizowanych w ramach projektu na Facebooku - TUTAJ.

Projekt Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw realizowany jest z dotacji Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

sptkania informacyjneemi21Chcesz dowiedzieć się... więcej na temat projektu Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw?...jak zgłosić się do projektu i otrzymać 2000 zł na realizację społecznej inicjatywy? ...jak przeżyć niesamowitą przygodę? Przyjdź na spotkania informacyjne, które odbywają się w poszczególnych gminach Powiatu Leszczyńskiego!

Zapisy na spotkania oraz szczegółowe informacje SMS - tel. 609 290 596 / tel. 691 247 230.

Dokładne lokalizacje na grafikach dostępnych na profilu projektu na Facebooku - TUTAJ.

szkolenie montaz21Szkolimy się z montażu filmów. Stawiamy na rozwój osób zaangażowanych w działalność naszej organizacji. Uczymy się nowych umiejętności, które z pewnością przydadzą nam się w życiu ZMW.. i nie tylko. Szkolenia odbywają się w ramach działań rozwoju instytucjonalnego.

Projekt Eksplozja Młodzieżowych Inicjatyw realizowany jest z dotacji Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

leszczyniak gazeta21W najnowszym numerze gazety Leszczyniak możecie przeczytać o wolontariacie i działaniach podejmowanych przez młodzież ze Stowarzyszenia ZMW. Bezpłatną gazetę można odebrać w wielu sklepach regionu leszczyńskiego, w tym także w sklepach na terenie gminy Święciechowa. #Wolontariat - to się opłaca!

Projekt "Kuźnia Młodzieżowego Wolontariatu" realizowany przez Stowarzyszenie ZMW jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO na lata 2021–2030.

plakat zbiorka granicaWłączamy się w organizację zbiórki. Szczegóły na plakacie. Rzeczy ze spisu można zostawiać w Kuźni marzeń w korytarzu (salka przy kościele w Lasocicach) za pierwszymi drzwiami! Zbiórka trwa do 4 listopada br.

szwecja1Nasze wolontariuszki Wiktoria i Michasia biorą udział w wizycie studyjnej w Sztokholmie w Szwecji. Dziewczyny spędzą tam cały najbliższy tydzień (do 30 października). Uczestniczą w warsztatach dotyczących partycypacji wśród młodych osób ze szczególnym uwzględnieniem ludzi ze środowisk migracyjnych. Dzięki temu mają możliwość nawiązania długoterminowego partnerstwa miedzy organizacjami z wielu państw europejskich.

kapsula123fotoNiedziela 24 października 2021 r. zapadnie na długo w pamięci mieszkańcom sołectw Przybyszewa i Lasocic. Przed klubem „ZMW” tego dnia zostało zasadzone pamiątkowe drzewo oraz wkopana została kapsuła czasu... która zostanie otwarta dopiero za 25 lat, czyli w 2046 roku. Uczestnicy wydarzenia mogli również skosztować domowych wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przybyszewa oraz spędzić miło czas przy ognisku.

ZDJĘCIA - TUTAJ (Fot. Zuzanna Leciejewska)

plakat kapsułaczasu zmwSerdecznie zapraszamy już w najbliższą niedzielę 24 października na obchody 25-lecia Stowarzyszenia ZMW do Przybyszewa. To będzie historyczny dzień dla naszej społeczności! Rozpoczynamy o godz. 15 przy ZMW. Szczegóły na plakacie!

galazmw102021W piątek 15 października 2021 roku w Sali wiejskiej w Święciechowie odbyła się Gala Jubileuszowa 25-lecia działalności Stowarzyszenia ZMW. Był to piękny czas podsumowań, wzruszeń, podziękowań, wspomnień oraz spotkania byłych i obecnych członków oraz wielu delegacji i przyjaciół naszej organizacji.

pomalujmy podsumowanie1"PomalujMY KULTURĄ naszą gminę"... zresztą zobaczcie sami! Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w realizację projektu. Razem możemy więcej! FILM - TUTAJ

Projekt "PomalujMY KULTURĄ naszą gminę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

Podkategorie