Dziś imieniny: Franciszka Karola Jutro: Bonifacego Waltera

zdjeciesesjatvPierwsza Sesja Rady Gminy Święciechowa w 2020 roku przyjęcie sprawozdań z działalności Komisji w 2019 roku oraz ich planów na rok 2020, podjęcie uchwał m.in. w sprawie utworzenia na terenie gminy Klubu Senior+.

zdjeciesesjatvostatniaPrzedostatni dzień roku upłynął bardzo intensywnie – 30 grudnia odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy Święciechowa, XVI Sesja Rady Gminy a także uroczystość otwarcia Klubu Dziecięcego, przebudowanej drogi w Święciechowie oraz odbyło się Spotkanie Świąteczne.

grudziensesjatvZa nami przedostatnia sesja w tym roku. Była to tzw. sesja budżetowa, gdyż podczas niej Radni przyjęli jednogłośnie budżet na rok 2020. Jakie inwestycje zostaną zrealizowane w gminie Święciechowa, zaś zwłaszcza w Lasocicach, Przybyszewie i Ogrodach? To chyba najbardziej ciekawi mieszkańców tych miejscowości.. a o można o tym przeczytać poniżej.

sesja fotoRok powoli dobiega końca.. w grudniu będziemy uchwalać budżet na przyszły rok. Zanim to jednak nastąpi mamy jeszcze listopad. Posiedzenie Komisji Wspólnych odbyło się we wtorek 19 listopada – po raz pierwszy miałem przyjemność poprowadzić to posiedzenie. XIV Sesja Rady Gminy Święciechowa odbyła się w czwartek 21 listopada. Dokładnie rok temu – 21 listopada 2018 roku odbyła się I Sesja, podczas której Radni złożyli ślubowanie.

74431998 413146816050473 6848269149529964544 nW dniu 21 października 2019 odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Święciechowa.

xiisesjaW dniu 26 września 2019 o godz. 10 odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Święciechowa, podczas których wspólnie z Radnymi omawialiśmy projekty uchwał na kolejną Sesję Rady Gminy Święciechowa.

xisesjaNa początku września – 5.09.2019 r. odbyła się pierwsza powakacyjna Sesja Rady Gminy Święciechowa. We wakacje nie odbywały się posiedzenia Komisji i Sesje Rady Gminy, lecz to nie znaczy, że nic się nie działo – wręcz przeciwnie. Jak to w okresie wakacyjnym dużo się działo i w kilku sprawach zgłaszanych od mieszkańców podejmowałem interwencje.

IMG 6009I tak minął czerwiec – czas na krótkie podsumowanie komisji i sesji, które odbyły się 24 i 25 czerwca.

IMG 5929Miesiąc maj niemal za nami, czas więc na krótkie podsumowanie i kilka słów o komisji i sesji..

sesja 7Kolejny miesiąc za nami, czas więc na krótkie podsumowanie.
We wtorek 26.03.2019 odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy Święciechowa. Podczas komisji szczegółowo omówiliśmy i zaopiniowaliśmy projekty uchwał na czwartkową sesję. Gorącą dyskusję wywołały zmiany dotyczące budżetu oraz ujęcia w nim m.in. inwestycji dotyczącej utworzenia żłobka (klubu malucha) w dawnym budynku przedszkola w Święciechowie. To inwestycja, na którą nasza gmina pozyskała 900 tys. zł. Podczas Komisji pytałem szczegółowo na temat planowanej inwestycji m.in. zabezpieczenia środków na ten cel, badania zapotrzebowania wśród rodziców dzieci oraz samego wniosku, który składała gmina. Pytałem również o Program „Ja w Internecie”, na który gmina Święciechowa otrzymała dofinansowanie.